KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15229470
nr 1522 9470
Ronald de Wolfe
(f. 1920), Storbritannien
Oljemålning, Signerad, daterad 63, "pastoral". Olja på duk, 18x25 cm, yttermått inklusive ram: 30x38 cm
Kondition: krackeleringar
Ronald de Wolfe, född i London 1920, målare, tecknare och skulptör.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 20 februari 2023
kl 20:44:25
19/2 14:52:23
Ronald de Wolfe
Läs mer om Ronald de Wolfe